содржини

      

        
Our poll
Rate my site
Total of answers: 93

      

        
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

      


             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Saturday, 2020-07-11, 4:46 AM   

 

Црвено жолто зелено

на сите по малку разделено.

Многу витамини има.

           Се јаде и во лето и во зима.            

И оваа година во нашето  училиште се изведе есенски панаѓур посветен на јаболкото а се со цел да се подигне свеста кај нас децата за важноста од здравата исхрана. За оваа активност несебично се вклучија и нашите родители и со нивна помош успеавме да направиме убави и вкусни пити и колачиња од јаболка кои ги изложивме на нашите шдандови за продажба.

Веќе е готова нашата рамка за сликање, штандот ни е подготвен и убаво украсен, питите и слатките со јаболка се поставени па предлагам да направиме мала прошетка и да се запознаеме со сите активности.

Врие како во кошница!

Измешани емоции на радост, задоволство, среќа. На штандовите изобилство од вкусни пити со јаболка, шеќерни јаболчиња, колачиња во форма на јаболка.....

Горди се децата но горди се и мајките и бабите кои со големо задоволство се приклучија кон оваа акција и ги споделија своите вкусни рецепти. Му дозволија на малите и вредни рачиња да се смешаат во нивната кујна.

Еве сме и ние. А тука се и нашите родители за помош.

Се слушаат задоволни извици. На лицето на нашиот Мики се гледа најголемо задоволство.

-Наставничке! - Ни цути бизнисот! - весело извика Мики, што пак предизвика смеа кај сите присутни.

 

   

И пред да се спуштиме во фотографска акција да ја искористиме нашата есенска рамка за да го овековечиме овој момент.

       

                                          Спомени од минатогодишниот панаѓур.                                                                                                                                               

   

   

 

   

Log In
             
...
       


       
Search
             
Calendar
«  July 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
             
Site friends
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 •         


               

                                                                                            
   Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2020   Site created in uCoz