содржини

      

        
Our poll
Rate my site
Total of answers: 99

      

        
Statistics

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0

      


             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Thursday, 2021-03-04, 10:15 PM 

Денес ќе се запознаете со пчеличката Маја. Таа ќе ве воведе во светот на множителите но нема да може сама, ќе и биде потребна вашата помош! Не ќе може сама да го разнесе медот, затоа драги дечиња да и помогнеме ние полесно да ја заврши задачата! Ајде да слушнеме што ќе ни каже Маја!


 
  Еве неколку примери на решени задачи од вашите другарчиња кои се потрудија да и помогнат на пчеличката Маја. 
 
             
 
               
 
             
 
Пчеличката Маја сака да ни покаже уште нешто!  Летајќи од куќа до куќа таа видела како Ана и Ема изнаоѓаат решенија за нејзиниот проблем. Да видиме како тие го решиле тоа!
 
Веќе едно вредно втораче се зафати за работа да и помогне на Маја. Ајде и вие пробајте да и помогнете на пчеличката така што ќе решите неколку вакви задачи!
 
                                     
 
Log In
             
...
       


       
Search
             
Calendar
«  March 2021  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
             
Site friends
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 •         


               

                                                                                            
   Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2021   Site created in uCoz