содржини

      

        
Our poll
Rate my site
Total of answers: 99

      

        
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

      


             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Thursday, 2021-03-04, 10:32 PM                                                                             

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                             Денес сме на часот по македонски јазик.

Нашиот ценет и важен учител од нашата шума бувот Бимбо ќе ни раскаже една приказна.  Ако сме подготвени, ајде да ја послушаме.

                                Здраво мали и мили  дечиња!

Денес ќе ви прочитам една приказна за еден вреден дедо  и неговата голема репка.      

                                                          

 

      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

Се надевам дека ви се допадна приказната. Сега јас ќе ве слушам а вие ќе ми ја прераскажете.Но пред да почнете со прераскажување ајде малку да се потсетиме како се редеа ликовите во приказната.

 


Од нашата работилница!

 

 

/dedoto/dedoto_i_repkata.pdf

Log In
             
...
       


       
Search
             
Calendar
«  March 2021  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
             
Site friends
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 •         


               

                                                                                            
   Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2021   Site created in uCoz