содржини

      
Our poll
Rate my site
Total of answers: 73

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Monday, 2018-07-23, 8:33 PM                                                                             

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                             Денес сме на часот по македонски јазик.

Нашиот ценет и важен учител од нашата шума бувот Бимбо ќе ни раскаже една приказна.  Ако сме подготвени, ајде да ја послушаме.

                                Здраво мали и мили  дечиња!

Денес ќе ви прочитам една приказна за еден вреден дедо  и неговата голема репка.      

                                                          

 

      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

Се надевам дека ви се допадна приказната. Сега јас ќе ве слушам а вие ќе ми ја прераскажете.Но пред да почнете со прераскажување ајде малку да се потсетиме како се редеа ликовите во приказната.

 


Од нашата работилница!

 

 

/dedoto/dedoto_i_repkata.pdf

Log In
             
...
                   
Search

         
angelkabarakoska@gmail.com
    
Calendar
«  July 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
            


               


                     

                                

      
                        


          
                                                                                                                  
 Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2018   Site created in uCoz