содржини

      

        
Our poll
Rate my site
Total of answers: 90

      

        
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

      


             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Sunday, 2020-05-31, 0:17 AMМајчин јазик е првиот јазик којшто човекот го учи од неговото раѓање.

Тој ни е завет од дедовците

како тланикот на огништето.

Чувај го како црнка во окото-

без јазик си никој и ништо.

Македонскиот јазик има едно единствено писмо а тоа е кирилицата.  Затоа единствена официјална азбука на македонскиот јазик е кирилицата. Кирилицата се состои од 31 глас, за секој глас постои соодветен знак.

 

Log In
             
...
       


       
Search
             
Calendar
«  May 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
             
Site friends
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 •         


               

                                                                                            
   Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2020   Site created in uCoz