содржини

      
Our poll
Rate my site
Total of answers: 73

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Tuesday, 2018-09-18, 8:20 PMМајчин јазик е првиот јазик којшто човекот го учи од неговото раѓање.

Тој ни е завет од дедовците

како тланикот на огништето.

Чувај го како црнка во окото-

без јазик си никој и ништо.

Македонскиот јазик има едно единствено писмо а тоа е кирилицата.  Затоа единствена официјална азбука на македонскиот јазик е кирилицата. Кирилицата се состои од 31 глас, за секој глас постои соодветен знак.

 

Log In
             
...
                   
Search

         
angelkabarakoska@gmail.com
    
Calendar
«  September 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
            


               


                     

                                

      
                        


          
                                                                                                                  
 Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2018   Site created in uCoz