содржини

      

        
Our poll
Rate my site
Total of answers: 90

      

        
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

      


             
  

                        


           

                                       
Home

Sign Up

Log In
 Welcome Guest | RSS


http://pcelki.ucoz.com/flying-bee.gifВРЕДНИ ПЧЕЛИ http://pcelki.ucoz.com/flying-bee1.gif
  

Saturday, 2020-05-30, 11:58 PM 

 

                 Денес во нашата училница врие како во кошница! Имаме гости, нашите другарчиња од централното училиште од Житоше. На два дена сме пред празникот на мама, затоа вредните рачиња се здружија и направија прекрасни честитки за нивните мајки.   

Знаете ли кој е празникот на мајките? 8 МАРТ!!!

Но немојте да заборавите дека и нашите баби, вујни, тетки и стрини се мајки. Затоа не заборавајте да им кажете по некој убав збор.

 

 

      

 

  

     

 

 

 

 

 

        

 

И оваа година празникот на мама не зближи, не собра на едно место, не поттикна да твориме да пееме и да се дружиме. Традицијата ја повторивме во училницата на вредните пчелички. Нови првачиња вредни како пчелки, но и ние постарите поголеми од лани за една педа успеавме и оваа година пријатно да ги изненадиме нашите мајки со разнобојни цветни честитки изработени од нашите вредни рачиња.

         

         

         

        

         


       

 

 

      

 

      

 

      

 

 

      

Log In
             
...
       


       
Search
             
Calendar
«  May 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
             
Site friends
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 •         


               

                                                                                            
   Copyright MyCorp © Сите права се задржани! 2020   Site created in uCoz